Jak vyzrát na „blokovaný“ modem Vodafone E3735

Vodafone (Huawei) E3735
Vodafone (Huawei) E3735

Vodafone (Huawei) E3735Před nedávnem jsem napsal článek: Vodafone a jeho krutá datová realita. Jeho cílem bylo popsat funkčnost resp. nefunkčnost datového připojení od Vodafone v porovnání například s Telefonica O2.  Není žádným tajemstvím, že Vodafone je oproti své konkurenci významně pozadu zejména v oblasti 3G potažmo CDMA.  Tomu i odpovídá způsob jakým se chová ke svým zákazníkům v oblasti „blokování“ svých modemů. Jak tedy zprovoznit modem Huawei E3735 i s jinými operátory než Vodafone, se dočtete v tomto článku.

Důležitým faktorem je vlastně důvod proč bychom se měli setkat s tím, že budeme chtít používat na Vodafone E3735 simkartu jiného operátora O2 nebo T-Mobile:

Prvním důvodem je bezesporu nabídka konkurence. Zatímco u Vodafone si můžeme pořídit kartu VF Huawei E3735 za podstatně přijatelnější cenu než je např. u O2 Huawei E820 více v článku Vodafone a jeho krutá datová realita, pomineme-li možnost zakoupení Huawei E160 do USB, protože kdo má v notebooku volný Express slot tak mi přijde „barbarstvo“ jej nevyužít, byť je modem do Expresu o cca tisíc korun dražší. O všem jak většina jistě ví nabídka Vodafone co se týče oblasti mobilního připojení je velmi slabá na internet v pohybujícím se vozidle (vlaku apod.), můžete zapomenout. Na druhou stranu O2 má k dispozici ve všech krajských městech 3G včetně nástavby HSDPA a při rychlostech několika násobně vyšších.


Druhým důvodem jsou moje cesty do zahraničí. Platit naprosto absurdní ceny za roamingové připojení mi přijde naprosto zbytečné. I na zahraniční operátory je modem od Vodafone blokovaný, takže si nezabrouzdáte pokud v dané zemi není Vodafone nebo pokud nevyužijete drahý roaming.

Z praxe: Při mojí poslední cestě na Ukrajinu jsem potřeboval mobilní internet, zatímco za Vodafone s roamingem bych zaplatil za 1 MB dat v zóně 2 (Ukrajina) celých 240 Kč. Se simkarotu místního operátora Kyivstar mě vyšlo 1024 MB (1 GB) za 115 UAH což je cca 240 Kč. Takže ať počítám jak počítám, kdybych chtěl s Vodafone roamingem stáhnout na Ukrajině 1024 MB tak mě to vychází na 245 760,- Kč vskutku příjemná cena, tak mě napadá, že Evropská komise má před sebou ještě hodně práce.

Návod: Aneb jak na „blokovaný “ Vodafone E3735

Nyní k samotnému návodu, první krok je vložit simkartu do modemu a následně zasunout modem do Express slotu.  Pokud máte simkartu Vodafone bude lepší vložit spíše  (občas se mi to s jinou simkartou nainstalovalo špatně, ale vysvětlit to nedokážu).

V dalším kroku se začne instalovat modem instalaci klasicky „odklikejte“ v závěru Vás systém vyzve k tomu zda chcete nastavit připojení. Doporučuji dát ano a byť by to neměl být Vodafone tak i tak zvolte nějaký Vodafone např. Vodafone CZ to Vám nastaví připojení sice k Vodafonu, ale alespoň se dokončí instalace v pořádku. Po nainstalování tohoto programu se již modem při každém dalším zasunutí nebude instalovat, ale naběhne automaticky již nainstalovaný program na ovládání. Po úspěšném nainstalování a zapnutí programu, případného zadání PINu se zobrazí jedna z následujících obrazovek:

Pokud je uvnitř Vodafone sim karta:

Pokud není tak:

A nezáleží zda kliknete Ano, či ne:

Myslím si, že není potřeba slov,  toto lze nazvat obyčejným blokováním a i když Vodafone tvrdí, že ne je to zjevné. I kdybychom v nastavení zadali správné údaje nepomůže nám to.

Nyní tedy přistoupíme k byť ne standardnímu řešení, ale řešení jak nebýt omezen Vodafonem. Nejlépe pokud máte někoho známého kdo má modem Huawei E160 zakoupený od O2 (má totiž ovladače i na model modemu E3735), pokud ano půjčete si ho a nainstalujte si ho. Doporučím, ale před tím restartovat počítač, a vypnout původní Vodafone program a taky odpojit původní modem Vodafone E3735.

V případě, že  nemáte modem E160 nebo si jej nemáte kde na těch pět minut obstarat na internetu je verze ke stažení software pro Huawei E160 odkazy naleznete v diskuzi k tomuto článku:  Vodafone a jeho krutá datová realita (soubory nejsou uložené na mém serveru a neodpovídám za ně).

Po úspěšném nainstalování software pro Huawei E160, program se jmenuje O2 Mobilní internet, ale narozdíl od původního programu Vodafone Connnect neblokuje jiné operátory. Zasuňte modem E3735 do Express slotu a spusťte program O2 Mobilní internet chvíli počkejte, po chvilce by Vás měl vyzvat k zadání PINu a naběhne signál (měl by jinak je něco špatně). Můžete zkontrolovat zda byl rozpoznán modem takto: Nastavení > Vyberte zařízení:

Po nastavení internetu (dle nastavení operátora nemusí to být O2, ale upřímně co v ČR jiného) stiskněte tlačítko Připojit a internet by měl fungovat poznáte to takt, že se v levém dolním rohu programu zobrazí ukazatel přenosu:

Případné nejasnosti, můžete řešit v diskuzi. Bude-li to v mých možnostech zodpovím Vám.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.