Jak rozchodit Huawei E1750 od O2 na Apple Mac OS X

Huawei E1750
Huawei E1750 od O2

Řada mých zákazníků a kolegů z telekomunikační branže se na mě často obracejí s dotazem, zda lze zprovoznit O2 3G modem Huawei E1750 na Apple Mac OS X. Připomeňme si, že předchozí modem Huawei E160 byl plně kompatibilní s Mac OS X. U nového a zároveň levnějšího modemu tomu však tak není, avšak existuje jednoduché řešení jak tento modem zprovoznit. Dále pokračuje návod.Při brouzdání na zahraniční diskuzích jsem našel funkční ovladače, které se dají stáhnout ze stránek společnosti Emotum. Konkrétně zde na této adrese: http://www.emotum.com/stayconnected/huawei.html

Emotum, drivers
Výběr ovladačů - pro Windows & MAC OS X
  1. Na této stránce si zvolíme verzi programu Stay Connected (slouží pro obsluhu modemu a obsahuje ovladače), dle toho jaký používáme operační systém. U Apple počítačů a notebooků nás bude zajímat zda se jedná o verzi operačního systému Tiger, či Leopard.
  2. Požadovaný soubor (typ .dmg) stáhneme a poklepáním spustíme, otevře se instalační průvodce. Nebojte se toho, může to na Vás mluvit neznámým jazykem jedná se dle Google Translate o Švédštinu ;-). Důležitá jsou pro vás slova: Fortsätt = Pokračovat; Godkänns = Příjmout. Posléze se dá zvolit angličtina tudíž po nainstalování s Vámi bude program mluvit Anglicky.
  3. Program Vám dá na výběr zda jste Postpaid, či Prepaid zákazník já zvolil Prepaid, i když to může být v zásadě jedno.
  4. Nejdůležitější je ovšem používáte-li O2 v „Preferences“ (nastavení), nastavit APN jako: internet , bez toho Vám internet fungovat nebude, protože jako výchozí hodnota tam bude APN švédského operátora Telenor.
  5. Doporučuji počítač restartovat. Po restartování a připojení modemu, by se mělo otevřít okno s ovládacím programem kde zmáčknete pouze Connect pro připojení. Pokud máte PIN budete předtím vyzvání k zadání PINu.

Nebudete-li si něčím vědět rady, můžete napsat do diskuze dle časových možností se pokusím odpovědět nebo to udělá někdo z čtenářů.

Přesunuto z Sarnavsky.cz v rámci přesunu blogu. (9.7.2011)

2 komentáře u „Jak rozchodit Huawei E1750 od O2 na Apple Mac OS X“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.