Fio Smartbanking pro Android

Android aplikace Fio SmartBankingPo dvou týdnech testování se s Vámi musím podělit o další kvalitní aplikaci do Androidu. Tentokrát se jedná o mobilní bankovnictví od Fio tzv. SmartBanking. Velké banky (např. KB) se nechaly slyšet, že možná za rok se k tomuto kroku také rozhoupou. My co máme Fio tak vlastně používáme na české poměry službu budoucnosti.


Aktivace

Aplikace se dělí na dvě části a to veřejnou kde nalezneme kalkulačku poplatků, pobočky a kontakty. V neveřejné části určené pro klienty Fio banky pak účty, příkaz k úhradě, nastavení. Samotná aktivace byla velmi jednoduchá. V internet bankingu v globalním nastavení jsem kliknul na aktivaci mobilního bankovnictví a vyplnil čtyři položky: IMEI telefonu, název telefonu, heslo pro přístup a PIN pro podepsání plateb. Potom jsem si pomocí vyhledávače na Android marketu našel Fio a následně zadal uživatelské jméno a heslo. Naprosto jednoduché a hotové za ani ne pět minut.

Fio aktivace SmartBanking
Fio aktivace SmartBanking

Uživatelské prostředí

Prostředí je intuitivní. Najdete tam pouze, co skutečně potřebujete na vše ostatní je klasická verze. Mám dokonalý přehled o tom jaký je stav mého účtu a přehled plateb podle jednotlivých dnů. To zejména oceňují, jelikož platby a doby splatnosti od klientů mám v kalendáři telefonu. Zákazníka tak kontaktuji s upomínkou okamžitě, ať jsem kdekoliv.

Fio SmartBanking - veřejné i neveřejné služby

U příkazů k úhradě je možné vybírat z plateb v rámci ČR, Slovenska, Eurozóny atd. Vše je opět přehledné a přizpůsobené pro dotykový přístroj.

Celkový dojem z aplikace mám výborný. Jediné co bych si u Fio ještě přál je E-broker pro Android. I tak Fio demonstruje, že i malá banka je mnohem rychlejší v integrování nových služeb prostřednictví outsourcingu než-li je tomu u velkých bank jako např. KB s aparátem IT odborníků.


Snímky OBrazovky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.