Google Music – mějte svoji hudbu stále sebou!

google musicSpolečnosti Google nejspíše nestačí současný boom nové služby Google+ a spustila další zajímavou novinku. Ta nese název Google Music a jak už název napovídá, jedná se o webovou aplikaci určenou k přehrávání hudby. Narozdíl od YouTube nebo Groovesharku ovšem hudbu přímo neposkytuje – tu si tam musíte nahrát sami pomocí Music Manageru. Ten funguje velice jednoduše a po nainstalování monitoruje vaše složky s hudbou a nahrává ji na server, odkud je možné ji kdykoliv spouštět. Hned po instalaci provede program první upload a kdykoliv vám v hudební složce přibudou např. nové MP3 soubory, program to zaznamená a během chvilky je máte i na Google Music. Kapacita je 20 000 songů, velikostní omezení jedné skladby zase více než dostačujících 250 MB.


Zpočátku jsem byl ke Google Music skeptický. Říkal jsem si, k čemu je to vlastně dobré. Inu hlavně k tomu, že při správném nastavení budete mít svoji hudbu pokaždé sebou, stačí mít jen webový prohlížeč (ovšem s Flashem), příp. aplikaci pro smartphone. Pak vám už stačí jen rychlé přihlášení a violá, celou vaši hudební sbírku máte okamžitě k dispozici, navíc prakticky ve stejné kvalitě jako v počítači.

google music
Google music

Co se použití Google Music na mobilních telefonech týče, tak jsou podporovány smartphony s Androidem, u ostatních systémů by to mělo jít pomocí webového prohlížeče. O tomto luxusu si zatím u nás ale můžeme nechat jen zdát, protože čeští mobilní operátoři sice levný mobilní internet nabízejí, ale s dost drastickým omezení přenesených dat, takže po pár písničkách dojde k takovému snížení rychlosti, že je služba nepoužitelná. Každopádně v budoucnu se snad dočkáme…

Google Music je prozatím pouze v angličtině a pro zvané. Pokud máte zájem, můžete napsat do komentáře svůj e-mail, a já vám pozvánku pošlu. Používání je zdarma, nicméně do budoucnu uvažuje Google o zpoplatnění – osobně si ale myslím, že placená verze bude mít některé vychytávky navíc, a pro normální použití to bude stále zdarma.


10 komentářů u „Google Music – mějte svoji hudbu stále sebou!“

  1. Já jsme na službách Google celkem závislý takže prosím pozvánku. Info hodím do mailu kolego :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.