Platební automaty na dobíjení kreditu, první investice

Ke konci ledna a v průběhu února jsem učinil svojí první investici do nového platebního systému, který provozuje společnost Czech Internet Solutions, s.r.o. pod obchodní značkou „Platební štěňátko“. Jedná se o hotovostní platební automaty na dobíjení kreditu (mobilních operátorů a dalších služeb) pracujících na systému frančízové sítě. Jedná se o moji první investici a na výsledek si budeme pár měsíců muset počkat, nicméně nastíním důvody proč se může jednat o zajímavou investici ke generování pasivních příjmů.

Co je PLatební hotovostní automat

Jedná se o klasický automat jen s tím rozdílem, že pokud do něj vložíte peníze nevypadne bageta a nepoteče ani kafe ;). Automat umožňuje platit různé služby a to v hotovosti. Jedná se zejména o malé platby do tisíce korun. V současné chvíli  tyto automaty umožňuji dobíjet kredit O2, T-Mobile a Vodafone. Další služby mají přijít již v první pololetí tohoto roku.

Platební automat na dobíjení kreditu v Albertu
Platební automat na dobíjení kreditu v Albertu

Automat se jednoduše a intuitivně ovládá pomocí dotykové obrazovky. Dobití např. kreditu mobilních operátorů probíhá prakticky stejně ve srovnání se Sazkou. Výhodou samozřejmě je, že Sazka se svým systémem patří spíše do historie a nepředstavuje ten monopol, který tu byl.

Vhodná investice

Důvodu proč jsem se rozhodl investovat do platebních automatů je několik. Mezi nejdůležitější řadím především tyto:

  • generování pasivního příjmů (zatím co se zabývám jinou činnosti, automat za mě pracuje)
  • nová služba v České republice (momentálně mám dva automaty v Praze, ale stále se dají najít místa kam je vhodné automat umístit – např. Albert atp.
  • Češi jsou konzervativní (můžeme mluvit jakkoliv o rozvoji platebních karet a služeb bank, tak i přesto dokud si větší část populace myslí, že sdělením čísla účtu cizí osobě mohou přijít o peníze tak zde bude stálé prostor pro malé hotovostní platby)
  • návratnost investice do jednoho automatu (můj odhad 14 měsíců).
  • rozšiřování služeb – počet služeb se do budoucna bude rozrůstat o různé další služby (nákup vstupenek, platba faktur atd.)

Nyní jsem si s kolegou koupil dva automaty a umístil v Praze. Věřím, že vše dopadne podle představ. Ostatně budu referovat.

3 komentáře u „Platební automaty na dobíjení kreditu, první investice“

    1. V České republice tyto podnikatelské záměry se nevydařily. Obecně kvůli nepochopení českého trhu ruskými investory, jelikož se snažili aplikovat stejný ekonomicky model jako ve státech SNS.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.