7 kandidátů na prezidenta, 7 názorů na ně

Tak si nakonec poprvé zvolíme prezidenta sami. Média tak dlouho tlačily na politiky, až ti to nakonec odhlasovali. Osobně si myslím, že přímá volba prezidenta je naprostým rozhazování peněz ze státní kasy. Občas by bylo dobré se méně starat o to jak se zalíbit lidem a přemýšlet jak méně rozhazovat. Při této příležitosti kdy nakonec stát vyhodí zbytečně nějakou tu miliardu, se pojďme podívat na naše kandidáty.

Pražský Hrad v noci / Prague castle at night
Pražský Hrad v noci

Vybral jsem kandidáty, kteří mají největší šanci u voličů a rozhodl jsem si položit otázku proč je volit a zda jejich kandidatura má vůbec nějaký smysl.

Jan Fischer

Jan Fischer
Jan Fischer, foto: Ladiaslav Faigl

Je nezávislým kandidátem. Za své nestranické vlády toho moc nezkazil a lide jej vnímají jako dobrého kandidáta. Mě osobně vadí jeho poslední horečná aktivita se ukazovat a také fakt, že na můj vkus až příliš mluví o judaismu. S náboženství problém nemám, ale myslím si, že v naší zemi patří jednoznačně do soukromí a ne do voleb kde to může působit negativně.

Jan Švejnar

Jan Švejnar
Jan Švejnar, foto: Michal Louč

Je nezávislým kandidátem, ekonomem a v poslední době i tak trochu spekulantem na růst a propad preferencí. Otázkou jakou bude mít podporu od sociálních demokratů, které tak trochu hodil přes palubu. Nicméně i zde může dávat logiku  být v prvním kole druhým a pak si počkat na podporu neúspěšného kandidáta z řad sociální demokracie, která bude pravděpodobnější než směrem k Janu Fischerovi.

Miloš Zeman

Miloš Zeman
Miloš Zeman, foto: Pavel Ševela

Sociální demokraté dělají jednu velkou hloupost a to že se neumějí přenést přes osobní vztahy. Sociální demokraté Miloše Zemana potopili, pak Miloš Zeman „potopil“ sociální demokraty. Účty jsou tedy srovnány. Jestli je někdo lepším politickým kandidátem tak je to právě Miloš Zeman.

Jiří Dientsbier ml.

Jiří Dientsbier ml.
Jiří Dientsbier ml., foto: Alexandr Sarnavský

Fakt, že znám osobně tohoto kandidáta mi názor na něj částečně zjednodušuje a naopak ztěžuje. Nepochybuji o Jiřím jako o výborném politikovi, slušném člověku a jeho oblíbenosti u veřejnosti. Avšak postrádám zatím významné výsledky ve vrcholné politice státu. Mnohem radši bych nejprve viděl Jiřího jako ministra, možná i předsedu vlády, ale na prezidentský post to zatím není.

Tomio Okamura

Tomio Okamura
Tomio Okamura, foto: Matěj Baťha

My Češi, kteří jsme se narodili v zahraničí se vlastně stále hledáme. Česko vnímáme jako domov, ale na místo odkud pocházíme se rádi vracíme a máme na něj vazbu. Tomio Okamura tak občas je hrdým Čechem, ale na druhou stranu rád dává najevo i své japonské image. Nevím jestli toto chceme od prezidenta a zda-li má náplň prezidenta být velkým reklamní bannerem v Japonsku.

Přemysl Sobotka

Přemysl Sobotka
Přemysl Sobotka, foto: Che

Jako kandidát by asi nebyl úplně nejhorší. Sice má občas tendence jako Němcová (taktéž z ODS) určité situace komentovat dle toho zda se nám to hodí nebo ne. Přemysl Sobotka má již menší prostor v médiích než za doby kdy byl předsedou Senátu a také fakt, že kandiduje za momentálně ne úplně populární stranu.

Evžen Tošenovský

Evžen Tošenovský
Evžen Tošenovský, foto: PavelWilbanks

Buď je moc daleko jako europoslanec a nebo je moc regionální jako hejtman. Kdo ho má volit?

(Ne)politický prezident

V prvních volbách prezidenta kde budou hlasovat lidé je velká šance, že vyhraje prezident nestranický. Účast bude dozajista vysoká. Otázka jak to bude s volební účastí i v dalších prezidentských volbách. Něco strašně moc dlouho chceme a pak si toho nevážíme. Politické strany si snad uvědomí, že tentokrát jejich kandidáti moc šancí mít nebudou a státní rozpočet to bude muset zchroustat.

Jen poznámka na závěr: Zajímalo by mě jaká by byla voličská účast kdyby každý člověk musel u voleb zaplatit stovku ze svého a ne ze státní kasy za tyto zbytečné volby.

4 komentáře u „7 kandidátů na prezidenta, 7 názorů na ně“

 1. 100% VOLIT JIŘIHO DIENSBIERA ML.jE SICE
  SOCIALISTA,ale doufám že po svém zvolení už jím nbude a stane se prezidentem všech občanů To bych mu doporučoval a také aby nezapoměl,že existovalo jakési vesvětě známé a vážené ČESKOSLOVENSKO,
  ZA KTERÉ POLOŽILI TISÍCE,RUSÍNŮ ,SLOVÁKŮ.
  MORAVÁKŮ A SLEZÁKU, kteří vedvouch válkách obětovali za ní své životy.Jen pokud půjdete cestou Demokracie M:R: ŠTEFANIKA A T.G. MASARYKA a mzároveŇ po stopách vašeho otce,kterého jsem měl čest osbně dobře znát NAZDAR

  1. Tak Jirka Dientsier ml. je fajn člověk, bohužel v celostátní politice toho zatím moc nesvedl, aby to byl dostatečný kandidát na prezidenta. Mnohem radši bych Jirku viděl jako předsedu vlády.

 2. jsem pro něj.Přestože je mladý,ale věřím jeho zkušenostem,věřím,že otec mu byl vzorem.Ti co se o tento post ucházejí jsou až moc známí a víme o nich až moc.A slibovat už mají naučené a perfektně to ovládají.

 3. Zeman by si mohl podat ruku s Klausem proto snad jej i Klaus podporuje.Oba se cítí ukřivděni vůči svým bývalým stranám a kdo by to odnášel.Těch bonmotů bylo už příliš.Doporučuji mu vrátit se na Vysočinu a obout si papučky a kecat ty své citáty dědkům v hospodách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.