Dr. Ráth, ti další a kam novináři v Hybernii nesmějí

Psal se podzim roku 2008 kdy jsem společně s ostatními sociálními demokraty slavil vítězství v sídle ČSSD v Hybernské ulici v Praze. V čase voleb se restaurace Hybernia rozděluje na 3 části: místnost pro tiskovky, místnost pro novináře a když sejdete dolů tak se dostanete do prostoru kam mohou pozvaní hosté.

Krajské a senátní volby 2008, Hybernia, Praha
Hybernia Praha (volby 2008) - Dolejš, Ráth, Hašek a Dientsbier st. (na toho pána vpravo můžeme být hrdí a za to vlevo si domyslete sami).

V roce 2008 byl úspěch takového rozsahu, že se slavilo i chvíli po půlnoci. Pilo se, bavilo se a hodně se toho v alkoholovém a euforickém opojení namluvilo. To jsem si myslel tenkrát. V souvislosti s kauzou zatčení Dr. Rátha mi to dává jasnější obrysy.

Nebyl to sice Dr. Ráth s kým jsem seděl u stolu, ale byli to jiní, kteří dnes na hejtmanství středočeského kraje sedí v těch nejvyšších patrech, ti kdo jsou dnes zastupitelé a další. Ti kdo vystupují nyní v médiích a jsou jakoby překvapení. Dobře si dodnes vybavuji kdo a kde bude ředitelem té a té nemocnice (mluvilo se od Kladna až po Klaudiánku v Mladé Boleslavi). Dobře si pamatuji koho je potřeba odvolat a koho dosadit. Kdo neuspěl ve volbách a kam je potřeba nyní dočasně usadit.

Plácaní po zádech, otřesné žvásty, ale bohužel na každém slovu pravdy trochu. Nejsem zastánce této vlády, ale pokud nepřijde změna tak opozice tuto zemi z problému nevyvede. Rozhodně ne tato.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.