Kouzla cyklotras v Česku

Už dlouho o nich vím, ale tak dlouho jsem je ignoroval. Řeč je o cyklotrasách v Česku a těch žlutých cedulkách ;). Na přelomu dubna a května 2012 mi přestaly docházet nápady kam na kolo v mém okolí. Celou dobu jsem využíval standardních státních silnic. Až mě trklo a řekl jsem si proč nezkusit následovat ty žluté značky.

Cedule cyklostezka u Lysé nad Labem
Křižovatka cyklotrasa u Lysé nad Labem

Po první projížďce kdy společnost mi dělal převážně les, pole, cyklisté, bruslaři, příjemná posezení a občerstvení. Se mi na běžnou státní silnic ani nechce. Ten klid a pocit na duši kdy nemusíte řešit auta, autobusy, náklaďáky, řidiče s neznalostí jak se na silnici chovat je prostě nezanedbatelný.

Cyklotrasa směr Káraný
Cyklostezka směr Káraný

Zaujal mě i stav a úroveň cyklostezek. Nejenže vedou opravdu zajímavými místy, ale jsou i dobře značená. Navíc u velkých měst jako je například spojení Čelákovice – Brandýsy nad Labem. Je kompletně vybudovaná asfaltová cyklostezka s lávkou přes Labe, zastávkami s posezením a obecně výbornou infrastrukturou. Tato cyklostezka byla například financovaná ze zdrojů Evropské unie. V tomto směru se u nás udělal opravdu kus práce. Ostatně celková úroveň značení turistických tras u nás má velkou tradici. V neposlední řadě tak velký obdiv a poděkování za svojí práci si zaslouží Klub českých turistů, který značky udržuje.

V tomto směru máme být na co hrdí. Využijte tedy hezkých dnů a udělejte něco pro sebe. Mapu cyklotras a turistických tras naleznete na Mapy.cz.

Galerie

1 komentář u „Kouzla cyklotras v Česku“

  1. Ja už roky jazdievam na dvojtýždňové cyklodovolenky do Čiech. Práve pre to kvalitné značenie, slušné povrchy, dostupnosť reštaurácií, skvelé ubytovanie. Mám prejazdené Hartmanicko na Šumave, Orlické Hory, Vysočinu okolo Polné, Lednicko Valtický areál. A spústu fotografií. Aj budúci rok sa chystám stráviť dva týždne s bicyklom a priateľkou na nejakom peknom mieste práve v Čechách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.