Požádat si o vízu na Nový Zéland je tak snadné

Po nějakém tom rozmýšlení a váhání jsem se rozhodl zkusit program Working Holiday Scheme, který umožňuje každoročně vycestovat 1 200 občanům České republiky na Nový Zéland s pracovním povolením a vízou na 12 měsíců. Zlákala mě řada internetových stránek a článků o této věřím překrásné zemi.

Auckland - největší město Nového Zélandu
Auckland - největší město Nového Zélandu

Pro standardní cestování do 3 měsíců vízu na Nový Zéland nepotřebujete. Pokud však zde chcete nějakou dobu žít, studovat a pracovat pak již potřebujete patřičná povolení. Můžete se rozhodnout vycestovat přes cestovní agenturu, ale ovládáte-li nějak více méně angličtinu tak to radši zkuste na vlastní pěst. Ostatně i mnoho lidí, kteří na Nový Zéland vycestovali nemají úplně nejlepší zkušenosti s agenturami.

Já jsem si zvolil program Working Holiday Scheme. Je to nejednoduší způsob jak vycestovat pro studenty, splňujete-li zejména následující podmínky:

 • být občanem ČR
 • věk mezi 18 – 35 lety
 • necestovat na Nový Zéland s dětmi
 • mít zakoupenou zpáteční letenku nebo prokázat dostatek finančních zdrojů pro vycestování z Nového Zélandu 4 200 NZD (asi 64 200)

Kompletní výpis podmínek naleznete na stránce imigračního úřadu:
http://www.immigration.govt.nz/

Dotazník novozélandského imigračního úřadu
Dotazník novozélandského imigračního úřadu

Na stránkách imigračního úřadu Nového Zélandu si o vízu můžete požádat online a v případě obdržení si jí můžete vytisknout jednoduše na počítači. Čímž odpadá fakt, že nemusíte cestovat do Londýna, aby Vám tam příslušnou vízu vlepili. Vyplníte všechny údaje, o které bude požádání základní údaje, zdravotní stav, specializaci, bezúhonnost atd. Následně vízu online podáte k čemuž musíte být držitelem platební karty MasterCard nebo Visa a zároveň mít kartu otevřenou pro internetové platby. Poplatek za vyřízení vízy Working Holiday Scheme je 140 NZD (asi 2 140 Kč)

Na stránce imigračního úřadu také můžete sledovat zda kvóta 1 200 víz byla na následující sezónu vyčerpaná, či nikoliv. Tato kvóta se obnovuje každý rok v březnu. Pro občany Slovenska je tato kvóta dokonce pouze 100 víz ročně.

2 komentáře u „Požádat si o vízu na Nový Zéland je tak snadné“

 1. Zdravim,
  take planuji cestu na NZ se stejnym programem. Nechci si vsak kupovat letenku zpet v konkretnim terminu. Proto pro me bude platit tahle podminka: You are required to hold sufficient funds for the duration of your visit and for the purchase of an outward ticket from New Zealand. Such evidence may be requested on arrival at the border.

  Otazka: Kolik je sufficient funds?

  Dekuji Zdenek

  1. Ahoj Zdenku, dela to 4200 NZD cca asi 63 000 Kc. Podle me postacuje potvrzeni zustatku z uctu od banky. U me to bude obdobnym zpusobem, jelikoz ze zkusenosti je lepsi to resit az tam co kdyz se ti bude chtit domu driv nebo pozdeji ;).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.