10 užitečných aplikací pro Android

V komentářích se mne čtenáři často obracejí zda bych doporučil nějaké programy pro Android. Aplikací pro Android jsou sice tisíce a tisíce, ale těch užitečných zase tolik není. V tomto příspěvku naleznete 10 mých nejpoužívanějších aplikací, které stojí za to mít ve svém smartphone.

1. Jízdní řády

Neboli také kdysi IDOS. Pomocí aplikace si vyhledáte spojení ať se již jedná o Vlaky, Autobusy, Městskou dopravu atd. Samozřejmostí jsou výpisy zastávek. Aplikace umí doplňovat políčko „odkud“ automaticky pomocí BTS sítě a GPS. Je to velice praktické.  Aplikace je zdarma. Stáhnout z Google Play.

Jízdní řády
Jízdní řády

2. KB – Mobilní banka

Pomocí této  aplikace Komerční banky máte přístup ke svému bankovnímu účtu, možnosti provádět platby a dobíjet kredit z účtu. Aplikace dále zjistí kde jsou nejbližší bankomaty a to nejen pouze Komerční banky. Můžete si zde nalézt i nejbližší pobočku a zjistit výkony podílových fondů. Stáhnout z Google Play.

Mobilní banka 2 - Komerční banka
Mobilní banka 2 – Komerční banka


3. Fio banka

Obdobná aplikace jako u KB. Umožňuje odesílat platby a spravovat svůj účet. Stáhnout z Google Play.

Fio smartbanking
Fio smartbanking

4. Shazam

Výborná, ale i placená aplikace. Od doby kdy aplikaci používám nemusím se složitě zjišťovat co zrovna hrálo za písničku v rádiu, na koncertě atd. Aplikace umí z odposlechnuté hudby určit interpreta a název hudby. Stáhnout z Google Play.

Shazam - tags
Shazam – tags

5. Sports Tracker

Jezdíte na kole, běháte? Tahle aplikace je určená pro Vás. Umí zaznamenávat a vyhodnocovat vaše sportovní aktivity, zobrazit je na mapě a sdílet v Internetu. O aplikaci jsem psal rozsáhlejší recenzi zde. Stáhnout z Obchod Play.

sports_tracker_cycling
SportsTracker v držáku na kolo

6. Mapy.cz

I když nejvíce používám Google Mapy, přesto je aplikace Mapy.cz od Seznam.cz výborná zejména jedná-li se o turistické trasy. Aplikace zobrazuje turistické a cyklo trasy. Najde jak se nejlépe dostat do nějakého cílového bodu. Stáhnout z Google Play.

Mapy.cz
Mapy.cz

7. Google Disk

Přístup do vzdáleného úložiště od Google. Sdílejte tak jednoduše soubory mezi počítačem, notebookem, tabletem a mobilním telefonem. Stáhnout z Google Play.

Google disk
Google disk


8. WordPress

Aplikace umožňuje administraci blogů běžící na redakčním systému WordPress. Nejčastěji z ní odpovídám na komentáře. Je to pohodlné, rychlé a přehledné. Aplikace dále umí zobrazit, editovat a vytvářet články. Stáhnout z Google Play.

Wordpress
WordPress

9. Polaris Office

Program umí zobrazovat a editovat dokumenty Microsoft Office (Word, Excel, Power Point). Nepostradatelný je zejména chcete-li zobrazit přílohy e-mailu. Uživatelé Samsung Galaxy 3 mají tuto aplikaci zdarma a mohou si jí do svého Samsungu stáhnout ze speciální aplikace. Na Google Play jí nenaleznete.

Polaris Office
Polaris Office

10. iVysílání České televize

Prostřednictvím této aplikace máte plný přístup do Archívu České televize. Můžete si zde přehrávat veškerou volně dostupnou produkci ČT. Výborná kvalita a pohodlné ovládání. Stáhnout z Google Play.

iVysílání České televize
iVysílání České televize

Máte-li návrhy na další aplikace, bez kterých se neobejdete. Uvítám vaše příspěvky v komentářích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.