Jak fotí Samsung Galaxy S3

Po bezmála měsíčním používání Galaxy S3 jsem se tentokrát zaměřil na kvalitu snímku fotoaparátu. V porovnání s Galaxy S2 jsem našel pár rozdílů, které ovlivňují kvalitu fotografií.

Samsung S3 - zadní kryt
Samsung S3 – zadní kryt

Obě zařízení jak S2 tak i S3 mají 8 Mpx kameru, tedy teoreticky k žádným změnám nedošlo. Já jsem vypozoroval několik zásadních rozdílů, které znatelně ovlivňují kvalitu fotoaparátu. Na praktických příkladech si ukážeme jaké změny Samsung udělal.

Fotografování ve tmě

Snad nejvýznamnějším rozdílem mezi S3 a předchůdcem je změna blesku. V S3 je zabudovaný již normální blesk, který splňuje svoji funkci a zároveň nevypaluje sítnice ;), lidé nemžourají jako tomu bylo u agresivního blesku S2. Ve tmě fotí dobře hlavně osvětlené budovy. Horší, ale je to se stabilizací obrazu, je to možná můj dojem, ale S2 v tomto byla lepší.

Praha nad ránem
Praha nad ránem


Za běžného světla

Přiznám se, že zde nepoznám rozdíl mezi S3 a předchůdcem.

Praha 6
Praha 6

Makro

Nejčastěji jej užívám na fotografování čárových kódů a různých značek. Oceňuji rychlé zaostření a i dobrou ostrost za umělého světla.

Casio hodinky
Casio hodinky


Jako fotoaparát i na akci

Co mě zaujalo jsou fotografie pořízené z klubů a různých večírků. Ať již ve tmě s bleskem nebo pouze za umělého slabého přisvícení. To platí i pro různé šílenější akce než je na fotografii níže, ale ty se mi nechtějí zveřejňovat :).

Večírek
Večírek

Vyrážím-li někam oceňuji S3 jako fotoaparát velmi dobře. Je to jeden z těch přístrojů, které jednou vyřadí kompaktní fotoaparáty. Z počátku jsem trochu pochyboval zda Galaxy S2 na tom nebyl lépe. Po nějaké době však i řada mých přátel hodnotí fotografie mnohem lépe. Jako fotoaparát jednoznačně doporučuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.