Provozovatel platebních automatů Pay+ údajně před bankrotem

Provozovatel žlutých platebních automatů je pravděpodobně před bankrotem. Společnost s investory z Ruska, která před několika měsících spustila masivní reklamní kampaň a hýřila optimismem na tiskovkách s Radimem Jančurou ze Student Agency, má finanční problémy.

Jančura platba prostřednictvím Pay+

Problémy nastaly ještě v době kdy o společnosti Pay+ psaly přední internetové deníky zejména prostřednictvím PR článků. První náznak problémů jsem zaregistroval v dubnu tohoto roku, kdy společnost SuperCash na základě prohlášení o neplnění finančních závazků ze strany Pay+ přestala poskytovat služby této společnosti. Tím však výčet závazků nekončí.

Samotná společnost ohledně své situace mlčí a nevyjadřuje se ani prostřednictvím internetových stránek a není ani sdílná novinářům.


Přehled známých problémů Pay+:

 • Dle obchodního rejstříku společnost European Payment Systems s.r.o. (značka Pay+) je zastavena od 9. června 2011 u Evropsko-ruské banky do výše 15.000.000 Kč.
 • V dubnu 2012 společnost přestává dobíjet SuperCash z důvodů neplnění finančních povinností ze strany Pay+.
 • V červnu 2012 ke mě prosákly informace o neplacení nájemného společnosti provozující OC Palladium a neplnění závazků vůči společnosti Manhattan Development za pronájem místa v OC Flóra.
 • Září 2012 některé automaty jsou vypnuté, jiné nedobíjejí kredit. Se společnosti údajně přestal pracovat Global Payment (nepotvrzená informace ze dvou a více zdrojů). To může mít zásadní vliv, jelikož příjmy z mobilních plateb jsou celkem klíčovou složkou.
 • Společnost má údajně další závazky u investorů ze zemí býv. sovět. svazu kde by se mělo jednat o minimálně 12.000.000 Kč a více (nepotvrzená informace ze dvou a více zdrojů).

Hovoří se o prodeji …

V obchodních kruzích mezi společnostmi, které provozují v České republice víceúčelové dobíjecí automaty se hovoří o odkoupení společnosti investorem, který by za obchodní podíl vypořádal veškeré finanční závazky společnosti.


Upřímně jsem toho názorů, že si Pay+ o problémy dlouhodobě koledovala. Už od počátku bylo její podnikání uzpůsobeno agresivní politice tzv. nasypeme do toho hromadu peněz a ono to půjde. Ignorovala nabídku spolupráce s konkurencí, která nabízela si vzájemně nekonkurovat a doplatila na sliby o stovkách platebních automatů. Bohužel tím poškozuje i důvěru ostatních společností v oboru.

8 komentářů u „Provozovatel platebních automatů Pay+ údajně před bankrotem“

 1. Clanek je vice nez pravdivy, videl jsem tento nefunkcni vypnuty stroj krachujici spolecnosti v Albertu U Mateje. A byla pres nej nalepka „Automat nevraci“, uz to mi bylo podezrele.

  1. To já jsem chtěl vyzkoušet dobíjení Vodafone a SuperCash vypadá, že to nejde. V Bílé labuti je navíc úplně vypnutý.

  1. Tak to si nejsem úplně jistý jestli to byla zrovna tahle společnost, ale oni všichni jsou případ sám pro sebe.

  1. Jen koukejte, aby Vám tu složenku nevzalo i s penězi viz. komentáře nespokojených zákazníků Ihned. Je mi naprosto jasné, že píšete za společnost Pay+. Radši dělejte svojí práci pořádně. Nezapomeňte pozdravovat pana Tuấn Phương Vũ.

 2. dekuji za vas komentar naprosto vystihuje vse, jsem jeden z podvedenych francizantu, muzete mi prosim zavoalt na 608700470 a ja bych mel par otazek dekuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.