Prezidentský duel: Obama bez energie, nudný Romney

První debata kandidátů na amerického prezidenta v Denveru odstartovala sérii duelů, které ještě mohou zamíchat v preferencích jednotlivých kandidátů. Nevím co působí na amerického voliče, ale v komentářích mezi mladší generací nevidím valný rozdíl mezi průměrným Evropanem a Američanem.


První duel kandidátů na prezidenta USA 2012 Obama vs. Romney

Po zhlédnutí debaty musím opravdu konstatovat, že Barack Obama byl tentokrát ve svém projevu zejména méně energický, občas přemýšlel s odpovědí a neoponoval na můj vkus sebevědoměji. Za to Mitt Romney předvedl, že je výtečný řečník, ale jakékoliv své myšlenky omezil na snad až nudné fráze amerického snu, amerického lidu a amerického sebevědomí. Zkráceně na rozdíl od Obamy neřekl nic co by člověka, který sleduje politiku k věci nějakým způsobem oslovilo.

Obama odpovídal s rozvahou a pro mne naprosto k věci. V politice však častěji platí pravidlo: důležitější je dobře mluvit než to co říkáte. Tato voličská stádovost je dle mého názoru typická nejen pro Ameriku, ale i pro Evropu. Snad se Barack a jeho tým vzpamatují a z prvního nevydařeného duelu poučí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.