Londýn – Metropolitní, pulzující a bohatý (fotogalerie)

Londýnské oko v noci (London Eye at night)
Oko nad Londýnem v noci

V roce 2008 jsem si udělal letní výlet do Londýna. Byla to moje první zkušenost s vycestováním do zahraničí. Prožil jsem tam vcelku nádherné 2 měsíce. Z počátku mě toto město příliš neoslovilo, avšak začne chybět jakmile se vrátíte zpět domů. Rozhodl jsem se tedy i se čtenáři blogu podělit o fotografie Londýna, tak jak jsem jej viděl já. Pokračování textu Londýn – Metropolitní, pulzující a bohatý (fotogalerie)

Víza na Nový Zéland udělena!

Tak a je to tady! Dostal jsem pracovní vízu na Nový Zéland. Rychlost s jakou mne novozélandské imigrační vyřídilo je až ohromující. No uznejte ve čtvrtek (3.5.) jsem si elektronicky podal žádost a v úterý brzo z rána jsem obdržel tento úžasný mail:

We are pleased to advise that your application under the Working Holiday Scheme has been approved.

Tak a teď už se dobře připravit. Vymyslet nějaké stop-overy, když už poletím přes půlku světa. Zlepšit komunikační dovednosti a zjistit vše co mi ještě uniklo. Pokud kdokoliv chcete se o této zemi něco dozvědět, zde můžete čerpat inspiraci tak jako jsem jí čerpal já:

Případně kdyby někdo měl zájem tak pokračujte na imigrační: http://www.immigration.govt.nz :).

Kouzla cyklotras v Česku

Už dlouho o nich vím, ale tak dlouho jsem je ignoroval. Řeč je o cyklotrasách v Česku a těch žlutých cedulkách ;). Na přelomu dubna a května 2012 mi přestaly docházet nápady kam na kolo v mém okolí. Celou dobu jsem využíval standardních státních silnic. Až mě trklo a řekl jsem si proč nezkusit následovat ty žluté značky.

Cedule cyklostezka u Lysé nad Labem
Křižovatka cyklotrasa u Lysé nad Labem

Po první projížďce kdy společnost mi dělal převážně les, pole, cyklisté, bruslaři, příjemná posezení a občerstvení. Se mi na běžnou státní silnic ani nechce. Ten klid a pocit na duši kdy nemusíte řešit auta, autobusy, náklaďáky, řidiče s neznalostí jak se na silnici chovat je prostě nezanedbatelný. Pokračování textu Kouzla cyklotras v Česku

Požádat si o vízu na Nový Zéland je tak snadné

Po nějakém tom rozmýšlení a váhání jsem se rozhodl zkusit program Working Holiday Scheme, který umožňuje každoročně vycestovat 1 200 občanům České republiky na Nový Zéland s pracovním povolením a vízou na 12 měsíců. Zlákala mě řada internetových stránek a článků o této věřím překrásné zemi.

Auckland - největší město Nového Zélandu
Auckland - největší město Nového Zélandu

Pro standardní cestování do 3 měsíců vízu na Nový Zéland nepotřebujete. Pokud však zde chcete nějakou dobu žít, studovat a pracovat pak již potřebujete patřičná povolení. Můžete se rozhodnout vycestovat přes cestovní agenturu, ale ovládáte-li nějak více méně angličtinu tak to radši zkuste na vlastní pěst. Ostatně i mnoho lidí, kteří na Nový Zéland vycestovali nemají úplně nejlepší zkušenosti s agenturami. Pokračování textu Požádat si o vízu na Nový Zéland je tak snadné