Víza na Nový Zéland udělena!

Tak a je to tady! Dostal jsem pracovní vízu na Nový Zéland. Rychlost s jakou mne novozélandské imigrační vyřídilo je až ohromující. No uznejte ve čtvrtek (3.5.) jsem si elektronicky podal žádost a v úterý brzo z rána jsem obdržel tento úžasný mail:

We are pleased to advise that your application under the Working Holiday Scheme has been approved.

Tak a teď už se dobře připravit. Vymyslet nějaké stop-overy, když už poletím přes půlku světa. Zlepšit komunikační dovednosti a zjistit vše co mi ještě uniklo. Pokud kdokoliv chcete se o této zemi něco dozvědět, zde můžete čerpat inspiraci tak jako jsem jí čerpal já:

Případně kdyby někdo měl zájem tak pokračujte na imigrační: http://www.immigration.govt.nz :).

Požádat si o vízu na Nový Zéland je tak snadné

Po nějakém tom rozmýšlení a váhání jsem se rozhodl zkusit program Working Holiday Scheme, který umožňuje každoročně vycestovat 1 200 občanům České republiky na Nový Zéland s pracovním povolením a vízou na 12 měsíců. Zlákala mě řada internetových stránek a článků o této věřím překrásné zemi.

Auckland - největší město Nového Zélandu
Auckland - největší město Nového Zélandu

Pro standardní cestování do 3 měsíců vízu na Nový Zéland nepotřebujete. Pokud však zde chcete nějakou dobu žít, studovat a pracovat pak již potřebujete patřičná povolení. Můžete se rozhodnout vycestovat přes cestovní agenturu, ale ovládáte-li nějak více méně angličtinu tak to radši zkuste na vlastní pěst. Ostatně i mnoho lidí, kteří na Nový Zéland vycestovali nemají úplně nejlepší zkušenosti s agenturami. Pokračování textu Požádat si o vízu na Nový Zéland je tak snadné