6 důvodů proč je fyzické zlato špatnou investicí

V posledním roce jsem se často setkal s řadou konzervativních investorů, kteří se mne ptali, jak hodnotím investici do zlata v této „složité“ době. Pro řadu investorů představuje zlato bezpečný přístav naděje, do kterého mohou vložit své úspory, splnit si sny nebo se zabezpečit do budoucna. O to více jsou tito lidé zklamání, když řada těchto vžitých představ a informací je jim vyvracená. Někteří z nich se však i přes varování pro tento žlutý kov rozhodne a zařadí je do svého konzervativního portfolia více než je zdrávo. Uvažujete-li nebo se zajímáte o zlato jako investici. Jsou následující řádky určené právě Vám. Pokračování textu 6 důvodů proč je fyzické zlato špatnou investicí

České dluhopisy a jejich růst v roce 2013

Zlato je dlouhodobě na maximech, akcie jsou na maximech, dluhopisy jsou na maximech. Poslední dobou si řada investorů může klást otázku kam investovat. Osobně si myslím, že zejména dluhopisy a hlavně ty české mohou být dobrou volbou jak udržet zhodnocení nad inflací i v roce 2013. Důvodem proč si to myslím je „druhý pilíř“ důchodové reformy a vzápětí vysvětlím proč. Pokračování textu České dluhopisy a jejich růst v roce 2013

Státní dluhopisy pro občany. Skutečně jsou tak výhodné?

Ministerstvo financí dnes zahájilo prodej druhé emise státních dluhopisů pro občany. Srovnal jsem 4 dluhopisy, které jdou do prodeje a hledal k nim alternativu. Přejdeme-li hned k věci vyvstává otázka zda dluhopisy pro občana jsou skutečně na tolik výhodné, že si je průměrný člověk poběží koupit do banky. Je vcelku pochopitelné, že ministerstvo nemůže rozhazovat úroky. Na druhou stranu si člověk, který jde nakoupit státní dluhopisy měl položit několik otázek. Pokračování textu Státní dluhopisy pro občany. Skutečně jsou tak výhodné?

Již 7 služeb nabízí Platební štěňátko

Od dnešního dne nabízí síť samoobslužných dotykových automatů Platební štěňátko již 7 služeb. Mezi již zaběhlé služby jako jsou platby za služby mobilních operátorů (Vodafone, T-mobile, O2) tak přibyly i služby Ulož.to, WebMoney nebo Alza.cz.

Automaty Platební štěňátko - nové služby Ulož.to, Alza.cz
Automaty Platební štěňátko - nové služby Ulož.to, Alza.cz

Změny se týkaly i software kde již nově Vás platbou provází grafický pejsek.  V nejbližších měsících společnost Czech Internet Solutions s.r.o. , která je provozovatelem této sítě, přislíbila další rozšiřování služeb.

Dotykové automaty jsou v České republice absolutní novinkou. Jedná se o přístroj, který je velkou elektronickou samoobsluhou. Výhodou jsou okamžité platby a hlavně žádné fronty.