Festival íránských filmů: Café transit

Íránský filmový festival

Café transit je první film, který jsem v rámci 1. Festivalu íránských filmů navštívil. Děj filmu se odehrává nedaleko íránsko-tureckých hranic. Hlavní postavu zde ztvárňuje Raynah ovdověla matka dvou dětí. Po smrti svého manžela Raynah odmítá dodržovat místní tradice, která v dané situaci vyžaduje, aby si vzala svého švagra i přes naléhání jeho a zbytku rodiny však Raynah chce být nezávislou ženou a vychovávat své děti. Proto se rozhoduje pro znovuotevření tradičního bistra po manželovi. Pokračování textu Festival íránských filmů: Café transit

Do kin míří Rozbřesk a peníze se navzdory kritice opět posypou!

Film: Twilight - rozbřeskTwilight vydělává opravdu spoustu peněz. Nový měsíc z roku 2009 vydělal za první den promítání přes 70 milionů dolarů, což je ve filmové branži velice slušné, v této kategorii dokonce rekordní číslo. V současné době promítaný film Rozbřesk sice tento rekord pravděpodobně neprolomí, stejně je ale všem jasné, že jeho výdělky budou více než nadprůměrné. Přes všechnu kritiku, přes relativně nízká hodnocení. Jedná se snad o Troškovy filmy v americkém stylu? Pokračování textu Do kin míří Rozbřesk a peníze se navzdory kritice opět posypou!

Mají ještě klasická kina šanci na přežití? Nerozdrtí je multiplexy?

Nedávno jsem řešil docela zajímavou otázku, a to, zda je lepší navštěvovat multiplexy nebo klasická kina. Samozřejmě v 99% případech chodím do multiplexů, ale právě řeči pamětníků o atmosféře mě donutily udělat menší průzkum brněnských kin. Vzhledem k tomu, že ve dvou ze tří hlavních klasických kin jsme byli nedávno se školou, získal jsem docela jasnou představu o tom, jak se věci mají. Pokračování textu Mají ještě klasická kina šanci na přežití? Nerozdrtí je multiplexy?

Google Music – mějte svoji hudbu stále sebou!

google musicSpolečnosti Google nejspíše nestačí současný boom nové služby Google+ a spustila další zajímavou novinku. Ta nese název Google Music a jak už název napovídá, jedná se o webovou aplikaci určenou k přehrávání hudby. Narozdíl od YouTube nebo Groovesharku ovšem hudbu přímo neposkytuje – tu si tam musíte nahrát sami pomocí Music Manageru. Ten funguje velice jednoduše a po nainstalování monitoruje vaše složky s hudbou a nahrává ji na server, odkud je možné ji kdykoliv spouštět. Hned po instalaci provede program první upload a kdykoliv vám v hudební složce přibudou např. nové MP3 soubory, program to zaznamená a během chvilky je máte i na Google Music. Kapacita je 20 000 songů, velikostní omezení jedné skladby zase více než dostačujících 250 MB. Pokračování textu Google Music – mějte svoji hudbu stále sebou!