Audio bankomat: recese nebo pokus o podvod?

Šprýmař nebo podvodník? To je otázkou v Pardubicích kde někdo v posledních dnech vylepil nálepky na bankomatech Komerční banky s výzvou zadávání PINu hlasem. Není vyloučeno, zda se obdobné nálepky neobjeví na bankomatech i jiných bank.

Bankomat Komerční banka s klamavou nálepkou
Bankomat Komerční banka s klamavou nálepkou

Pokud se jedna o recesi tak je zajímavý způsob jak prověřit bdělost a vnímavost obyvatelstva. Na druhou stranu věřím tomu, že se toho většina lidí může chytnout a opravdu si s bankomatem povídat. Může to sice vypadat jako pokus o podvod, ale bankomaty se kontrolují často a taková nálepka je až nad míru nápadná. Poučením tedy je prověřovat a nejlépe z více zdrojů.

Je online jízdenka od Českých drah skutečně pohodlná?

Je to asi tak rok co jsem si chtěl pořídit online jízdenku přes webové stránky ČD, tehdy to šlo pouze snad jen na vlaky SuperCity, EuroCity prostě na obyčejné vlaky se moc nemyslelo. K mému příjemnému překvapení jsem došel někdy před měsícem, kdy jsem objevil i možnost nakupovat jízdenky nad 30 Kč i pro obyčejné vlaky a platit to bankovní kartou online.

Ukázka eTiketu od ČD a.s.

Jedná se o naprosto super věc, která díky kartě umožní nečekat fronty nebo nemít plnou peněženku jízdenek, které jsem líný vyhazovat. Ovšem jsem zaregistroval i několik zásadních mínusu Pokračování textu Je online jízdenka od Českých drah skutečně pohodlná?